לוכד נחשים בתל-אביב

תמונת_מחבר
תם גד אוחיון
לוכד נחשים מורשה
תמונת_מאמר
14.01.2022

בשנים האחרונות נצפים יותר ויותר נחשים בתל אביב והסביבה וזאת גם בשל החפירות שנעשות לצורך בניית הרכבת הקלה, נחש בבית או בגינה יכול להוות סכנה גם לבני הבית וגם לחיות המחמד לכן חשוב מאוד להזעיק לוכד נחשים בתל אביב.

נחשים נפוצים בתל אביב
הנחשים הנפוצים ביותר בתל אביב הם זעמן זיתני, צפע מצוי (ארסי), זעמן מטבעות וזעמן שחור.
בתל אביב ניתן למצוא מינים נוספים אך הם יהיו נדירים יותר למשל עין חתול חברבר (תת-ארסי) והחנק (לא ארסי).
איפה יכול להיות נחש בעיר? בכל מקום, נחשים נלכדו גם במרכז העיר והאמת שמדובר בחיה חמקמקה שיכולה לטפוס "טרמפ" עם רכב או להגיע דרך הביוב, מקומות בעיר שבהם יש סבירות גבוהה יותר לצפות בנחש, יהיו בקרבת נחל הירקון או בשכונות הדרומיות הגובלות בפארק "אריאל שרון".

נחש ארסי
הנחש הארסי שניתן למצוא בתל אביב הוא הצפע המצוי (Daboia palaestinae), אורכו של הצפע בבגרות בדר"כ לא יעלה על 135 ס"מ וזה נחש עבה יחסית, הצפע המצוי פעיל בעיקר בלילה וניזון ממכרסמים ועופות.
הצפע המצוי גם יודע לטפס לגובה והוא עושה זאת לא פעם אם זה בחיפוש אחר מזון וגם לעיתים בניסיון הימלטות מאיום. הצפע המצוי מתרבה בקצב מהיר מאוד, נקבת צפע יכולה להטיל מעל 30 ביצים וכן גם נחש תינוק (אבקוע) הוא מסוכן למעשה הצפע מסוכן מהרגע בו הוא בוקע מהביצה, נתקלתם בצפע בתל אביב? התקשרו למוקד הלוכדים ולוכד מורשה בדרך אליכם.

כמה עולה לוכד נחשים בתל אביב?
בדר"כ המחיר עבור סריקה נע בטווחים הבאים 600-800, כל לכידה של נחש היא שונה ולכן המחיר יכול להשתנות בהתאם למורכבות הלכידה לקריאה בהרחבה על מחיר לוכד נחשים לחץ כאן.