לכידת נחשים באזור

תמונת_מחבר
תם גד אוחיון
לוכד נחשים מורשה
תמונת_מאמר
28.02.2022

נתקלתם בנחש? לכידת נחשים במועצה המקומית אזור על ידי לוכד נחשים באזור, המוקד זמין 24 שעות ביממה, התקשרו עכשיו לשיחת ייעוץ 03-3810040

מה עושים במפגש עם נחש באזור?
למרות שהאירוע יכול לגרום לבהלה חשוב להבין, שפועלים תחת לחץ יכולות להתרחש טעויות, דבר ראשון שמרו על קור רוח משום שבמידה ולא תנסו לפגוע או לתפוס את הנחש, הוא לא ינסה להכיש, אך במידה ותנסו לגשת אליו הוא מסוגל לתקוף כהתגוננות, במידה ויתאפשר לו אז הוא יבחר להימלט ואז יהיה קשה יותר לאתר אותו.

פגיעה בנחשים אסורה מבחינה חוקית ומעבר לכך במידה ומדובר בנחש ארסי אתם יכולים להיכנס למצב מסכן חיים, אבל במידה ותפעלו על פי ההנחיות אתם יכולים להפוך מפגש מפחיד לחוויה מעשירה, מה גם ששמירה על ההנחיות תעלה הסיכוי שהלוכד ימצא את הנחש.

אז אחרי שפירטנו כמה חשוב להישאר רגועים, הדבר הבא אותו חשוב לעשות הוא לצלם את הנחש ובמקביל להתקשר למוקד הלוכדים 03-3810040 בזמן שתקבלו הנחיות להתנהלות מהמוקד, המוקדן יפנה אליכם את הלוכד נחשים מאזור

שמרו על מרחק של 2-3 מטר מהנחש ונסו לשמור על קשר עין, במידה והנחש נכנס למערום גרוטאות או צמחייה צפופה עדיין חשוב להביט על האובייקט עד להגעה של הלוכד, במידה ותתרחקו הנחש יכול לצאת מהשיח ולחמוק למחבוא אחר, בשום מקרה אין להיכנס לסבך.

חשוב גם לבצע הרחקה של כלבים וחתולים מהאזור כדי להימנע מהכשה, במקרה שהנחש אותר בגינה חשוב גם לעדכן את השכנים שישגיחו אם הנחש נכנס אל הגינה שלהם וזאת עד להגעה של הלוכד.לכידות נחשים שבוצעו על ידנו באזור והסביבה

נחש צפע בסלון
נחש צפע מתחת למלונה בחצר
נחש זעמן מטבעות בחדר אמבטיה
נחש זעמן שחור בארון בגדים
נחש זעמן שחור בלול תרנגולות
נחש זעמן זיתני בתוך גדר חיה
נחש חנק בארגז חול

מה לעשות בהכשת נחש
לא מומלץ להגיע לבית חולים באופן עצמאי, יש להתייחס לכל נשיכת נחש כאל הכשת נחש ארסי, פרט למקרים שבהם הנחש זוהה על ידי איש מקצוע כנחש לא ארסי.

צלמו את הנחש אם אפשר, הזעיקו אמבולנס והרגיעו את הנפגע, קיבוע של הגפה שנפגעה והורדת תכשיטים או פריטי לבוש לוחצים מאזור ההכשה, גם יהיו פעולות מומלצות כחלק ממתן עזרה ראשונה לנפגע הכשה, להרחבה על עזרה ראשונה בהכשה לחץ כאן.